Bal karnawałowy

„W karnawale, w karnawale

dookoła wielkie bale.

Gdy muzyka pięknie gra,

każdy dobry humor ma!”

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 19.01.2023r gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.

Tego dnia,  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Wystrój sali wprowadzał w radosny nastrój oraz zapraszał wszystkich do wesołej zabawy. Do tańca zachęcała wszystkich skoczna i rytmiczna muzyka. Podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy nawet mimo chwilowego zmęczenia.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Bal Karnawałowy – wideo