Dzień Dinozaura

26 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Dinozaura, który stwarza wspaniałą okazję do przybliżenia dzieciom tych prehistorycznych zwierząt.

Przedszkolaki z grupy Pszczółek i Smerfów obchodziły ten dzień w piątek 25 lutego. Z tej okazji  zorganizowane zostały zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych stworzeń. Dzieci dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Podczas zajęć dzieci chętnie  porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy. Z łatwością rozpoznawały nazwy przyniesionych z domu dinozaurów, dzieląc się swoją wiedzą. Stworzyły nawet swój Park jurajski, gdzie można było podziwiać diplodoki, tyranozaury, triceratopsy, pterodaktyle itp. Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych  oraz  plastycznych związanych z tematyką zajęć. Z zainteresowaniem obserwowały eksperyment z wybuchającym wulkanem. Zabawiły się również w paleontologów. 

Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej i radosnej  atmosferze.

Pszczółki

Dzień Dinozaura u Pszczółek – wideo

 

Smerfy

O nas

Przedszkole Publiczne nr 21 w Tarnowie rozpoczęło swoją działalność w 1977 roku.
Wspieramy wszechstronny rozwój dziecka, towarzyszymy mu w procesie poznawania i rozumienia otaczającej go rzeczywistości.

Aktualności

Kontakt

ul. Burtnicza 11 33-100 Tarnów

+48 14 656 03 67

Galeria wydarzeń