Dzień Matematyki

„Matematyka nie jest trudna ani nudna.

                                           Zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka”            /Arystoteles/

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia każdego dnia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. 14 marca w Dniu Matematyki przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w proponowanych przez nauczycielki aktywnościach, dzięki którym kształtowały swoje kompetencje matematyczne. Brały udział zabawach, które m. in. doskonaliły orientację przestrzenną, rozpoznawanie figur geometrycznych i tworzyły z nich niepowtarzalne obrazy, układały rytmy. Dzieci, między innymi, doskonaliły orientację przestrzenną, kształtowały świadomość schematu swojego ciała, liczyły,  rozpoznawały kolory i figury geometryczne, z których tworzyły kompozycje, mierzyły, ważyły, układały rytmy, klasyfikowały…  Nie zabrakło także zabaw z kodowaniem.

Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie dzieci poradziły sobie wspaniale!

Biedronki

Krasnale

O nas

Przedszkole Publiczne nr 21 w Tarnowie rozpoczęło swoją działalność w 1977 roku.
Wspieramy wszechstronny rozwój dziecka, towarzyszymy mu w procesie poznawania i rozumienia otaczającej go rzeczywistości.

Aktualności

Kontakt

ul. Burtnicza 11 33-100 Tarnów

+48 14 656 03 67

Galeria wydarzeń