Dzień Matematyki

12 marca obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Matematyki – królowej nauk. Został on stworzony po to, aby dać dzieciom trochę odmiany w nauce matematyki i pokazać że może być ona przyjemna i dawać radość.

Oddział I

Najmłodsze przedszkolaki podczas wspólnych zabaw w „Krainie Figur Geometrycznych” przekonały się kolejny raz, że ciekawą zabawą dla każdego smyka może być także MATEMATYKA!

 

Oddział III

Przedszkolaki podczas zabaw zbierały osobiste doświadczenia niezbędne do tworzenia pojęć oraz umiejętności matematycznych, które będą im towarzyszyły przez całe życie.

Dzień Matematyki – wideo

 

Oddział IV

Starszaki utrwalały swoje umiejętności matematyczne na wiele sposobów. Zajęciom ruchowym towarzyszyło utrwalanie cyfr, ćwiczenie w dodawaniu, odejmowaniu, ponadto utrwalały znaki, układały cyfry w porządku matematycznym, klasyfikowały i nazywały figury geometryczne. W kolejnej części dzieci podzieliły się na grupy i układały geometryczny obrazek, mierzyły przedmioty w sali ( miarą był łokieć i metr), układały pussy, sudoku matematyczne, kolorowały zakodowane obrazki i różne matematyczne układanki. Dzieci stwierdziły, że matematyka jest łatwa, ciekawa i przyjemna.

O nas

Przedszkole Publiczne nr 21 w Tarnowie rozpoczęło swoją działalność w 1977 roku.
Wspieramy wszechstronny rozwój dziecka, towarzyszymy mu w procesie poznawania i rozumienia otaczającej go rzeczywistości.

Aktualności

Kontakt

ul. Burtnicza 11 33-100 Tarnów

+48 14 656 03 67

Galeria wydarzeń