Dzień Pizzy

Jest okrągła niczym koło,

z nią jest smacznie i wesoło.

Pachnie warzyw całą gamą,

Lubię ją zajadać z mamą.

Co to takiego? Oczywiście pizza! To jedna z najpopularniejszych potraw na świecie, którą zajadają się zarówno dorośli jak i dzieci. 

W naszym przedszkolu 9 lutego 2024 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Dzieci w trakcie zabaw poszukiwały niezbędnych produktów ujętych na liście zakupów, tworzyły pizze wg zamówienia, układały „pizzowe” puzzle oraz tańczyły przy piosenkach z pizzą w roli głównej.  Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej pizzy, przywiezionej z prawdziwej pizzerni. To był niezwykle smakowity dzień! 

Smerfy

Biedronki

Krasnale

Dzień Pizzy – wideo

Pszczółki

Pszczółki samodzielnie zrobiły własną pizzę, w której przygotowaniu pomagała babcia Marcela . Dziękujemy Pani Małgosi za zaangażowanie i poświęcony czas.

O nas

Przedszkole Publiczne nr 21 w Tarnowie rozpoczęło swoją działalność w 1977 roku.
Wspieramy wszechstronny rozwój dziecka, towarzyszymy mu w procesie poznawania i rozumienia otaczającej go rzeczywistości.

Aktualności

  • Piknik Rodzinny

    7 czerwca 2024 r. podczas Pikniku Rodzinnego gościliśmy w...

Kontakt

ul. Burtnicza 11 33-100 Tarnów

+48 14 656 03 67

Galeria wydarzeń