Gimnastyka korekcyjna – 20.04.2020r.

GIMNASTYKA KOREKCYJNA – ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE – CZĘŚĆ I

 Drogie Dzieci i Rodzice w tym tygodniu mam dla Was nietypową propozycję w ramach zajęć to znaczy „Domowe podchody”. Wystarczy długopis, kilka karteczek i odrobina pomysłowości. Należy porozkładać po całym domu wskazówki lub zadania i dostosować ich treść do możliwości domowników. Można rymować,  zadawać zagadki, rysować mapki… generalnie wszystkie chwyty dozwolone!  Po wykonaniu zadań na zwycięzcę czeka nagroda (zdrowa sałatka owocowa, gra planszowa lub wspólne rysowanie z dorosłymi/rodzeństwem itp.) Udanej zabawy! Przykładowe hasła znajdziecie tutaj ->

Oto wykonany przykład treści wskazówek, które możemy porozkładać w domu:

  1. W kuchni zabawę zaczynamy i niebieskiej wskazówki tam szukamy (w kuchni na blacie zostawiamy niebieską kartkę)
  2. Na blacie nastał wielki chłód i wskazówkę zwiał w Twój but… (kolejna wskazówka w bucie dziecka)
  3. Elfy tu szalały i śpiewać Ci kazały… zanuć coś dla słonka, a kolejna wskazówka jest w książkach… (wskazówkę umieszczamy na półce z książkami dziecka)
  4. Pięć podskoków, dwa przysiady to są moje dobre rady… po ćwiczeniach i po pląsach szukaj wskazówki w pokoju kątach (wskazówka w jakimś rogu pokoju)
  5. Tam gdzie mama pierze grzecznie sobie leżę… (wskazówka w pralce)
  6. Zmarzła tu wskazówka i ogrzewa się w ołówkach (chowamy karteczkę w pudełku z kredkami dziecka)
  7. Narysuj ludzika, który oczy zamyka… z takim zadaniem biegnij tam gdzie jesz śniadanie (wskazówkę kładziemy tam gdzie dziecko najczęściej je)
  8. Mamie daj całusa i szukaj wskazówki w cytrusach (chowamy kartkę do miski z pomarańczami itp.)
  9. Śliczna tu pogoda, ludzik ochotę ma na loda… a tam gdzie znajdziesz lody czekają kolejne przygody (wskazówka
    w zamrażalniku)
  10. Za zimno na lody… szukaj obok komody (wskazówka obok komody)
  11. A tu niespodzianka… ludzikowi dorysuj baranka… z takimi stworami szukaj wskazówki za drzwiami (wskazówka za dowolnymi drzwiami)
  12. Za chwilę kończymy przygody, już zaraz chwila osłody… jeszcze tylko jedna sprawa… gdzie w domu jest wodna zabawa? (wskazówka pod prysznicem/w wannie)
  13. Tu za dużo wody… nagroda jest tam gdzie … schody (owoc, karteczkę z nagrodą np. dowolna gra z dorosłym kładziemy obok np. schodów)
  14. Gratuluje kolego, teraz życzę Ci smacznego!! (karteczka dołączona do nagrody).

Jeśli wymyśliliście własne hasła do zabawy, to podzielcie się nami z nimi wysyłając je na adres e-mail: gimnastykakorekcyjnaPP21@gmail.com lub na facebook-a grupowego.

 

GIMNASTYKA KOREKCYJNA – ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE – CZĘŚĆ II

 Mam nadzieję, że domowe podchody spodobały się Wam! Teraz wybierzcie coś dla siebie 🙂 W końcu dla każdego coś miłego 🙂 Oto propozycje rozgrzewki i ćwiczeń:

Dla Dzieci Młodszych i nie tylko 🙂Rozgrzewka z Lulisią” oraz „Spacer w dżungli”

Dla Dzieci Starszych najpierw wykonujecie bieg w domu, omijając różne przeszkody, możecie przechodzić pod krzesłami, stołem, a potem przygotowałam dla Was grę pt. Sportowa Ruletka, czyli zakręcie wirtualnym kołem i wykonajcie ćwiczenie (strona nie zawsze działa szybko i sprawnie, przy otwieraniu trzeba chwilę poczekać więc proszę uzbroić się w cierpliwość)

 Każdy może też zatańczyć Zumbę! Zachęcam:

Zumba dla Dzieci i Rodziców 🙂
Zumba dla Dzieci i Rodziców w rytmie saksofonu 🙂

Jeśli wolicie zabawy ruchowe, oto propozycje, które już znacie:

Zabawa „Porządki skarpetek” – Rozrzucamy na podłodze 10 skarpetek (mogą być skrawki gazety, ) na sygnał dziecko musi
w jak najszybszym czasie pozbierać je wszystkie i przynieść do wyznaczonego miejsca.

Zabawa „Kto pierwszy” – Mówimy dziecku „Kto pierwszy ….. dotknie np. podłogi, nosa, szklanki, stolika, krzesła itp.
Za każdą wygraną zdobywa punkt np. zakrętkę plastikową lub karteczki papieru.

Moi Drodzy zapraszam na wycieczkę do ZOO!!!! Będziemy naśladować zwierzęta, które spotkamy i pięknie ćwiczyć. Zachęcam bardzo serdecznie do ćwiczeń wspólnie z Olą, Kamilą i Bartkiem 🙂 
„Ćwiczenia dla dzieci – prawidłowa postawa”

 Nie zapomnijcie również o ćwiczeniach równowagi: „Ćwiczenia równowagi dla dzieci”

Nasze stopy i kolana nie mogą zostać zapomniane więc ćwiczmy:

Wieża z klocków – Kto z Was ma klocki (zamiennie kubki plastikowe – wkładamy jeden w drugi stopami). Ćwiczenie polega na układaniu wieży z klocków za pomocą stóp. Klocki chwytamy wewnętrzną częścią stóp (patrz zdjęcie). Ćwiczenie będzie atrakcyjne, jeśli wspólnie z Wami będzie ćwiczył Rodzic i na zmianę będziecie układać klocki. Po wykonaniu wieży, rozkładamy ją, po kolei ściągając klocki również z użyciem stóp. Inny wariant ćwiczenia to rywalizacja: kto szybciej zbuduje wieżę, Rodzic czy dziecko lub budowanie wieży na czas. Rodzice, pamiętajcie o zasadach higieny i dezynfekowaniu klocków po zakończeniu ćwiczeń.

Najważniejsze, by proponowane zabawy i ćwiczenia były powtarzane codziennie. To właśnie wtedy będziemy mogli cieszyć się zdrowiem, a przed wszystkim prostymi plecami, właściwym ustawieniem kolan, ładnym chodem i pięknymi stopami! Udanej zabawy!

PAMIĘTAMY, ŻE WYKONYWANIE WSZELKIEGO RODZAJU PROPONOWANYCH ZADAŃ/ĆWICZEŃ/ZABAW 
Z GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ JEST DOBROWOLNE
I MUSI ODBYWAĆ SIĘ ZA ZGODĄ RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO, POD JEGO NADZOREM I Z ZACHOWANIEM WSZELKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY (MIN.  MYJEMY, DEZYNFEKUJEMY RZECZY, KTÓRE SŁUŻĄ NAM DO ZABAW).

Przypominamy, w przypadku jakichkolwiek pytań – kontakt z nauczycielem gimnastyki korekcyjnej – adres e-mail: gimnastykakorekcyjnaPP21@gmail.com

Zachęcamy do przesyłania zdjęć z wykonywanych ćwiczeń na wskazany wyżej adres e-mail 🙂