Gimnastyka korekcyjna – zabawy ruchowe

ZABAWY RUCHOWE na ten tydzień 🙂 – Gimnastyka korekcyjna

Zachęcamy do aktywnego sposobu spędzania czasu przez dzieci poprzez różnorodne zabawy ruchowe!
Przypominamy, w przypadku jakichkolwiek pytań – kontakt z nauczycielem gimnastyki korekcyjnej – adres e-mail: gimnastykakorekcyjnaPP21@gmail.com

Życzymy udanej zabawy!

ZABAWA „BEREK CUKIEREK”

Dziecko biega w domu. Dorosły mówi „Berek cukierek ….. kolor…… np. czerwony. Zadaniem dziecka jest jak najszybsze dotknięcie przedmiotu o tym kolorze (można wypowiadać kolory w języku angielskim, by dziecko dodatkowo ćwiczyło).
W tym czasie kiedy dziecko biegnie do przedmiotu dorosły liczy do 5. Jeśli dziecko nie zdąży w tym czasie robi 5 pajacyków, jeśli zdąży otrzymuje punkt. Za osiągnięcie np. 10 punktów można dziecku dać nagrodę – wspólna gra w grę planszową. Jeśli dorosły będzie biegał razem z dzieckiem to zabawa stanie się atrakcyjniejsza.

 

ZABAWA KTO PIERWSZY

Mówimy dziecku „Kto pierwszy ….. dotknie np. podłogi, nosa, szklanki, stolika, krzesła itp. Za każdą wygraną zdobywa punkt np. zakrętkę plastikową lub karteczki papieru. Po podliczeniu punktów nagroda – np.  owoc, warzywo, szklanka wody.

 

ZABAWA POGODA

Dziecko biega w domu i reaguje na różne hasła. SKOJARZENIE DLA DZIECI OBJAŚNIĆ, BY ŁATWIEJ BYŁO IM ZAPAMIĘTAĆ POLECENIA. Zwracamy uwagę na prawidłowe wykonywanie pozycji tzn. plecy wyprostowane.

  • „Świeci słońce” – leżenie tyłem (czyli na plecach), ręce wzdłuż tułowia lub ułożone w skrzydełka. (SKOJARZENIE – leżymy
    i opalamy się na plecach)
  • „Deszczyk pada” – leżenie przodem (czyli na brzuchu), ręce wzdłuż tułowia lub ułożone w skrzydełka (SKOJARZENIE – leżymy na brzuchu, bo nie chcemy, by do oczu leciał nam deszcz)
  • „Wieje wiatr” – siad skrzyżny (SKOJARZENIE – nie chcemy, żeby nas zwiało więc siedzimy)
  • „Pada śnieg” – stajemy przy ścianie w postawie (na baczność, stopy złączone, plecy wyprostowane, dzieci znają komendę „postawa”) (SKOJARZENIE – chowamy się pod ścianą, bo tam jest daszek, który chroni nas przed śniegiem)
  • „Pada grad” – nie dotykamy podłogi w domu, możemy wskoczyć na kanapę, krzesło itp. SKOJARZENIE – miejsce, na które wskoczymy to nasza tajna baza z dachem, więc grad nam nic nie zrobi.

 

ZABAWA „PORZĄDKI SKARPETEK”

Rozrzucamy na podłodze 10 skarpetek (mogą być skrawki gazety) na sygnał dziecko musi w jak najszybszym czasie pozbierać je wszystkie i przynieść do wyznaczonego miejsca. Mierzymy czas wykonania zadania.

O nas

Przedszkole Publiczne nr 21 w Tarnowie rozpoczęło swoją działalność w 1977 roku.
Wspieramy wszechstronny rozwój dziecka, towarzyszymy mu w procesie poznawania i rozumienia otaczającej go rzeczywistości.

Aktualności

Kontakt

ul. Burtnicza 11 33-100 Tarnów

+48 14 656 03 67

Galeria wydarzeń