Gimnastyka korekcyjna – zajęcia ogólnorozwojowe

Dodatkowo Grupy Starsze: (Tajny szyfr)

Moi Drodzy, w tym tygodniu zaszyfrowałam dla Was nasze zajęcia. Zapisujcie kolejno literki, Rodzice pomogą Wam przeczytać zakodowaną wiadomość. Mam nadzieję, że dotrzecie do końca 🙂 Pamiętajcie każdej mince lub symbolowi przypada określona litera lub cyfra.  Po każdym złamaniu tajnego szyfru, wykonajcie zakodowane zadanie i przejdźcie do kolejnego 🙂

Tajny-szyfr

Zdjęcie 1 z 1

Ćwiczenia na ten tydzień dla wszystkich 🙂

  1. „Chodzenie po linie” (jeśli nie macie, możecie użyć skakanki lub pasków do spodni, sznurówek i innych nietypowych przyborów), stawiamy jedną stopę przed drugą pamiętając, iż najpierw stawiamy piętę potem resztę stopy. Dodatkowo grupy starsze mogą sobie utrudnić ćwiczenie, kładąc na głowie pluszaka lub trzymając w ręce pokrywkę, na której znajduje się piłka – tak by nie spadła. Pamiętamy o prostych plecach!
  2. „Zrób coś z niczego” – używając wyłącznie stóp, staramy się ułożyć z liny zwierzę, roślinę lub inną dowolną rzecz, która wpadnie Wam do głowy. Ja dziś stworzyłam ślimaka, a Wy?
  3. „Masaż stóp” – kładziemy stopę na piłkę i przesuwamy do przodu i do tyłu masując przy tym na zmianę prawą i lewą stopę.
  4. „Rzut do celu” – chwytamy wewnętrzną stroną stóp piłkę (ta, którą dotykamy podłoża, jak chodzimy), staramy się rzucić do utworzonego celu. Ja zrobiłam kółko z paska do spodni.
  5. „Wieża” – układamy stopami wieżę.

Zadanie specjalne:

Potrzebne nam będą: pasek, puste opakowanie po chusteczkach, piłeczki do tenisa stołowego.

Prosimy Rodziców, by wykonali dziury w pudełku, tak byśmy mogli przepleść przez niego pasek (widoczne na zdjęciu). Wkładamy do środka piłeczki. Pudełko zakładamy na biodra z tyłu (mamy go na plecach), zapinamy pasek. Naszym zadaniem jest podskakiwanie tak, by wszystkie piłeczki wypadły z pojemnika 🙂 Powodzenia i udanej zabawy 🙂

 

Pamiętajcie zawsze o rozgrzewce. Oto taneczne propozycje:

Rozgrzewka dla Wszystkich: Moja lewa noga tańczy… 
Rozgrzewka Taniec dla Grup Starszych: Call Me Maybe
Rozgrzewka Taniec dla Grup Młodszych: La Bamba 🙂

 

Drodzy Rodzice, proponowane ćwiczenia wykonujemy codziennie, by przyniosły one zamierzony pozytywny efekt 🙂

 

PAMIĘTAMY, ŻE WYKONYWANIE WSZELKIEGO RODZAJU PROPONOWANYCH ZADAŃ/ĆWICZEŃ/ZABAW 
Z GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ JEST DOBROWOLNE I MUSI ODBYWAĆ SIĘ ZA ZGODĄ RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO, POD JEGO NADZOREM I Z ZACHOWANIEM WSZELKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY
(MIN.  MYJEMY, DEZYNFEKUJEMY RZECZY, KTÓRE SŁUŻĄ NAM DO ZABAW).

Przypominamy, w przypadku jakichkolwiek pytań – kontakt z nauczycielem gimnastyki korekcyjnej
– adres e-mail: gimnastykakorekcyjnaPP21@gmail.com

 

Zachęcamy do przesyłania zdjęć z wykonywanych ćwiczeń na wskazany wyżej adres e-mail 🙂

O nas

Przedszkole Publiczne nr 21 w Tarnowie rozpoczęło swoją działalność w 1977 roku.
Wspieramy wszechstronny rozwój dziecka, towarzyszymy mu w procesie poznawania i rozumienia otaczającej go rzeczywistości.

Aktualności

Kontakt

ul. Burtnicza 11 33-100 Tarnów

+48 14 656 03 67

Galeria wydarzeń