Gimnastyka korekcyjna – zajęcia ogólnorozwojowe

GIMNASTYKA KOREKCYJNA NA DZIŚ – KODOWANIE I NIE TYLKO …

 

Drogie Przedszkolaki w tym tygodniu nietypowe propozycje w ramach naszych zajęć. Bawcie się dobrze!

 

 • Czy wiedzieliście, że … Ciało człowieka zawdzięcza swój kształt twardym elementom, które, niczym rusztowanie, podtrzymują nasze mięśnie i narządy wewnętrzne. Dzięki nim możemy się również poruszać. Te elementy to kości tworzące skomplikowaną konstrukcję, nazywaną Szkielet, który nie tylko pozwala utrzymać pionową pozycję i nadaje kształt naszemu ciału, ale jest także miejscem przyczepu mięśni i pełni ważne funkcje ochronne. Przykładowo kości czaszki stanowią naturalny kask dla najważniejszego z naszych organów – mózgu, a żebra osłaniają między innymi płuca i serce. Jak widzicie, nasz szkielet jest dla organizmu bardzo ważny, więc dbajcie o niego! Podczas uprawiania ekstremalnych sportów lub wykonywania niebezpiecznych czynności stosujcie ochraniacze, które zabezpieczą kości przed złamaniami. Spróbujcie wykonać pracę plastyczną, czyli nasz szkielet z patyczków do uszu.

  czy-wiedzieliście-że..-praca-plastyczna-szkielet

  Zdjęcie 1 z 1

 • Kodowanie na zajęciach z gimnastyki korekcyjnej. Najpierw musicie się zapoznać z symbolami, czyli zapamiętać jakie ruchy oznaczają poszczególne znaki (grupy młodsze zapoznają się z symbolami na zdjęciu 1 i 2 oraz wiedzą, że symbol człowieka oznacza postawę – czyli stanie na baczność). Poproście o pomoc Rodziców podczas tych ćwiczeń. W kółeczku znajduje się zawsze cyfra, która oznacza ilość powtórzeń lub czas (np. bieg w miejscu i cyfra 10 będzie oznaczała, że przez
  10 sekund biegniecie w miejscu – liczycie wtedy sobie do 10). Grupy młodsze mogą spróbować swoich sił podczas wykonywania 2 kodów, dla grup starszych przygotowałam trochę trudniejsze 3 kody. Powodzenia!

Pamiętajcie możecie powtarzać kody i starać się robić je z każdym kolejnym razem coraz szybciej, ale poprawnie!

Zadanie dodatkowe: Możecie stworzyć swój własny kod.

OTO SYMBOLE:

KODY DLA GRUP MŁODSZYCH:

 

KODY DLA GRUP STARSZYCH:

 

 • Kolejne wyzwanie to przygotujcie – Owocową pizzę. Wszystkie pyszne i zdrowe składniki dozwolone.

  pizza-owocowa

  Zdjęcie 1 z 1

 • Przy ładnej pogodzie wyjdźcie z Rodzicami na świeże powietrze i zagrajcie w piłkę.

  gra-w-piłkę

  Zdjęcie 1 z 1

 • Dodatkowo propozycja dla dzieci młodszych – ćwiczymy skoczność przy muzyce:  „Baú” 
 • Naśladujemy zwierzęta, które spotkamy w ZOO: „Ćwiczenia dla dzieci – prawidłowa postawa” 

 

UDANEJ ZABAWY!