Gimnastyka korekcyjna

„Ruch to zdrowie – tak przedszkolak każdy powie!” – Gimnastyka korekcyjna

Zachęcamy przedszkolaki do codziennej gimnastyki i zabaw ruchowych. Oto kolejne nasze propozycje …

PAMIĘTAMY, ŻE WYKONYWANIE WSZELKIEGO RODZAJU PROPONOWANYCH ZADAŃ/ĆWICZEŃ/ZABAW 
Z GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ JEST DOBROWOLNE I MUSI ODBYWAĆ SIĘ ZA ZGODĄ RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO, POD JEGO NADZOREM I Z ZACHOWANIEM WSZELKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY
(MIN.  MYJEMY, DEZYNFEKUJEMY RZECZY, KTÓRE SŁUŻĄ NAM DO ZABAW).

Przypominamy, w przypadku jakichkolwiek pytań – kontakt z nauczycielem gimnastyki korekcyjnej – adres e-mail: gimnastykakorekcyjnaPP21@gmail.com

 

Życzymy jak zawsze udanej zabawy!

 

ZABAWA W MALOWANIE STOPAMI FARBAMI PLAKATOWYMI

Dziecko przy użyciu farb plakatowych odbija stopę (pędzlem domalowujemy niektóre elementy tworząc np. zwierzę, drzewo itp.). Można również malować samymi palcami stóp tworząc artystyczny nieład na kartce. Inny sposób to narysowanie konturów rysunku, a następnie pokolorowanie go stopami.

 

ZABAWA „ZNAJDŹ TO”

W wyznaczonym pokoju lub dowolnym obszarze w domu ukrywamy (tak żeby dziecko nie widziało) określone 5 przedmiotów (np. klocki, małe pluszaki, zakrętki itp.). Na sygnał dziecko musi w jak najszybszym czasie znaleźć je wszystkie i przynieść do wyznaczonego miejsca. Pamiętajmy, o ukrywaniu tak przedmiotów, by były przynajmniej w części widoczne dla oka dziecka. Możemy mierzyć czas wykonania zadania (w grupach starszych).

 

ZABAWA „PORZĄDKI”

Rozrzucamy na podłodze 15 zabawek (np. klocki, pluszaki, itp.) na sygnał dziecko musi w jak najszybszym czasie pozbierać je wszystkie i przynieść do wyznaczonego miejsca. Mierzymy czas wykonania zadania.

 

ZABAWA WITAMINOWE PRZYJĘCIE

Dziecko przygotowuje i zjada sałatkę owocową, warzywną lub szaszłyki – nakłada na patyczki owoce.

O nas

Przedszkole Publiczne nr 21 w Tarnowie rozpoczęło swoją działalność w 1977 roku.
Wspieramy wszechstronny rozwój dziecka, towarzyszymy mu w procesie poznawania i rozumienia otaczającej go rzeczywistości.

Aktualności

  • Piknik Rodzinny

    7 czerwca 2024 r. podczas Pikniku Rodzinnego gościliśmy w...

Kontakt

ul. Burtnicza 11 33-100 Tarnów

+48 14 656 03 67

Galeria wydarzeń