Gramy w zielone – konkurs

Przedszkolaki z wszystkich oddziałów przystąpiły do konkursu „Misja: Gramy w zielone” organizowanego przez Naukowe Place Zabaw.  Przed dziećmi 15 szalonych zadań do wykonania na świeżym powietrzu. Nagrodą główną w konkursie jest kuchnia błotna Eu-geniusza, która bardzo nam się podoba i chcielibyśmy ją mieć w naszym przedszkolnym ogrodzie. Trzymamy kciuki za nasze przedszkolaki.

Zadanie 1

Pierwsze zadanie konkursowe za nami. Wszystkie przedszkolaki świetnie bawiły się podczas pikników na świeżym powietrzu. To był wspaniały relaks dla naszych dzieciaczków.

Zadanie 1 – wideo

 

Zadanie 2

Taniec na świeżym powietrzu to jest super sprawa. A jak jeszcze razem z dziećmi tańczą małe stworzonka, to już jest coś ekstra. Nasze starszaki tanecznym krokiem wykonały 2 zadanie w konkursie Eu – geniusza.

Zadanie 2 – wideo

 

Zadanie 3

Zielony to ulubiony kolor Eugeniusza. Aby zrealizować 3 zadanie konkursowe nasze przedszkolaki ubrały się w jego ulubionym kolorze i wyszły na spacer. Obserwowały otaczającą nas przyrodę na przełomie wiosny i lata.

Zadanie 3 – wideo

 

Zadanie 4

Przedszkolaki spacerując po naszej ogrodowej ścieżce sensorycznej mają świetną zabawę, a jednocześnie pobudzają receptory dotykowe w swoich stopach. Realizując zadanie 4 w konkursie „Gramy w zielone” dzieciaczki stworzyły również własną ścieżkę na trawie. Super chodziło się na bosaka.

Zadanie 4 – wideo

 

Zadanie 5

Nasze wysportowane przedszkolaki doskonale poradziły sobie z wykonaniem zadania 5 w konkursie o kuchnię błotną. W ogrodzie przedszkolnym stworzyły tor przeszkód, z którego przejściem nie miały najmniejszego problemu. Brawa dla małych sportowców. 

Zadanie 5 – wideo

 

Zadanie 6

Wszystkie dzieci wiedzą, że książka to wspaniały przyjaciel. Przedszkolaki zorganizowały w ogrodzie przedszkolnym „Dzień Czytania pod chmurką” i zrealizowały 6 zadanie w konkursie Eugeniusza. Obcowanie z książką na świeżym powietrzu jest super.

Zadanie 6 – wideo

 

Zadanie 7

Nasze przedszkolaki są nie tylko bardzo kreatywne, ale dbają także o przyrodę. Postanowiły stworzyć własny, ekologiczny plac zabaw wykorzystując do budowy niepotrzebne kartony. Skonstruowały domek z kuchenką i lodówką, a także zabawki zręcznościowe. Tym samym wykonały 7 zadanie w misji Eugeniusza.  Ależ była super zabawa.

Zadanie 7 – wideo

 

Zadanie 8

Koncert na świeżym powietrzu to 8 zadanie w konkursie Eugeniusza. Ogrodową orkiestrę stworzyły nasze maluszki. Na instrumentach perkusyjnych zagrały akompaniament do piosenki o leśnych zwierzątkach – muzykantach.  

Zadanie 8 – wideo

 

Zadanie 9

Przedszkolaki bardzo lubią robić różne doświadczenia. Tym razem eksperymentowały w ogrodowym laboratorium i wykonały 9 zadanie misji „Gramy w zielone”.

Zadanie 9 – wideo

 

Zadanie 10

Przedszkolaki realizując 10 zadanie konkursowe wybrały się na spacer. Odnalazły kilka pięknych drzew i zaobserwowały małe zwierzątka. To była ciekawa lekcja przyrody.

Zadanie 10 – wideo

 

Zadanie 11

Nasze przedszkolaki, jak prawdziwe modelki i modele, wspaniale zaprezentowały się podczas sesji zdjęciowej zorganizowanej w plenerze. Pozując do zdjęć wykonały zadanie 11 w misji „Gramy w zielone” organizowanej przez Naukowe Place Zabaw.

Zadanie 11 – wideo

 

Zadanie 12

Puszczanie baniek mydlanych na świeżym powietrzu to okazja do wyśmienitej zabawy. I tak właśnie bawiły się nasze przedszkolaki tworząc magiczne bańki unoszące się na wietrze. Zadanie 12 w misji Eugeniusza wykonały z radością.

Zadanie 12 – wideo

 

Zadanie 13

Wielkie gotowanie w ogrodzie przedszkolnym! Tym razem nasze przedszkolaki, realizując 13 zadanie w konkursie, wcieliły się we wspaniałych kucharzy. Przyrządziły wyśmienite dania obiadowe z tego, co znalazły w ogrodzie. A na deser zaserwowały babeczki i lody.

Zadanie 13 – wideo

 

Zadanie 14

Ależ kreatywne dzieciaczki są w naszym przedszkolu. Potrafią zrobi ć coś z niczego. To, co znalazły w ogrodzie przedszkolnym posłużyło im do stworzenia pięknych, oryginalnych dzieł sztuki.  I jeszcze te wspaniałe obrazy malowane w plenerze. W ten sposób przedszkolaki zrealizowały 14 zadanie w konkursie o kuchnię błotną.

Zadanie 14 – wideo

 

Zadanie 15

Otaczająca nas przyroda ma wiele barw. Realizując 15 zadanie w konkursie o kuchnię błotną przedszkolaki poszukiwały kolorów natury. Jakie udało się im odnaleźć pokazują w filmiku.

Zadanie 15 – wideo

 

Misja „Gramy w zielone” zakończona. Nasze przedszkolaki wykonały wszystkie zadania Eugeniusza. Należą się im za to wielkie brawa. Teraz z niecierpliwością i nadzieją czekamy na wyniki konkursu.

Znamy już wyniki konkursu. Niestety naszym przedszkolakom nie udało się zdobyć nagród głównych. Nie martwimy się tym, gdyż udział w projekcie był czasem wspaniałej zabawy dla wszystkich. Zaangażowanie i kreatywność przedszkolaków oraz nauczycielek zostały docenione i  otrzymaliśmy  certyfikat dla Przedszkola promującego outdoor education. Bardzo się cieszymy.

 

 

O nas

Przedszkole Publiczne nr 21 w Tarnowie rozpoczęło swoją działalność w 1977 roku.
Wspieramy wszechstronny rozwój dziecka, towarzyszymy mu w procesie poznawania i rozumienia otaczającej go rzeczywistości.

Aktualności

  • Piknik Rodzinny

    7 czerwca 2024 r. podczas Pikniku Rodzinnego gościliśmy w...

Kontakt

ul. Burtnicza 11 33-100 Tarnów

+48 14 656 03 67

Galeria wydarzeń