Jak sprawić, aby przedszkolaki pokochały książki?

W obecnych czasach, w obliczu nowoczesnych technologii książki zostały zepchnięte na drugi plan. Wprawdzie wszyscy wiedzą, że czytanie jest ważne, że wzbogaca słownictwo najmłodszych i  pozwala na wartościowe spędzanie czasu z dzieckiem, a jednak nie zawsze pielęgnujemy zwyczaj wspólnego czytania. Dlatego uważam, że warto poruszyć ten temat, warto, by dzieci sięgały po książki, warto je do tego zachęcać. Ale jak? Czy to w ogóle możliwe? Odpowiadam – tak, warto i jest to możliwe. Czy przedszkolaki lubią książki? Na co dzień, obserwując dzieci, zauważamy, że częściej niż po książki sięgają one po wszelkiego rodzaju zabawki lub nowinki technologiczne. Można więc sądzić, że książki zeszły na drugi plan. Nasuwają się tu kolejne pytania: Czy można to zmienić? Czy powinniśmy zachęcać dziecko do sięgania po książki? Czy książki mogą być bardziej atrakcyjne niż tablet czy smartfon? Tak, ale to od nas, dorosłych zależy, w jaki sposób zaprosimy najmłodszych do świata książek. Ale jak to zrobić? Jak zainspirować dzieci, aby pokochały książki?

Zapraszamy do przeczytania artykułu Justyny Gąsowskiej – nauczycielki w Niepublicznym Przedszkolu „Europrymusek” w Białymstoku.

Plik do pobrania:         

 Jak sprawić, aby przedszkolaki pokochały książki? – pdf

O nas

Przedszkole Publiczne nr 21 w Tarnowie rozpoczęło swoją działalność w 1977 roku.
Wspieramy wszechstronny rozwój dziecka, towarzyszymy mu w procesie poznawania i rozumienia otaczającej go rzeczywistości.

Aktualności

Kontakt

ul. Burtnicza 11 33-100 Tarnów

+48 14 656 03 67

Galeria wydarzeń