Sprintem do Maratonu – IX Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

Nasze przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do akcji IX Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków pod hasłem „Sprintem do maratonu”, organizowanej przez wydawnictwo „Bliżej przedszkola”. Celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu.

Impreza biegowa została przeprowadzona 16 maja 2023 roku w ogrodzie przedszkolnym. Dystans został dostosowany do wieku i możliwości dzieci. Przed zawodami wszystkie dzieci wzięły udział we wspólnej rozgrzewce. Przedszkolaki z zapałem dopingowały biegnących kolegów. Dzieci w skupieniu rozpoczynały bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. Jednak w naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia.

Wszyscy mali maratończycy za swoje zmagania otrzymali medale. Na najszybszych biegaczy czekały nagrody ufundowane przez Państwa Matyjów – rodziców Czarka z grupy Krasnali oraz Radę Rodziców.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy sponsorom!!

Sprintem do Maratonu – wideo

O nas

Przedszkole Publiczne nr 21 w Tarnowie rozpoczęło swoją działalność w 1977 roku.
Wspieramy wszechstronny rozwój dziecka, towarzyszymy mu w procesie poznawania i rozumienia otaczającej go rzeczywistości.

Aktualności

Kontakt

ul. Burtnicza 11 33-100 Tarnów

+48 14 656 03 67

Galeria wydarzeń