Sprintem do maratonu – X Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

Nasze przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do jubileuszowej X akcji Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków pod hasłem „Sprintem do maratonu”, organizowanej przez wydawnictwo „Bliżej przedszkola”. Celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu.

Impreza biegowa odbyła się 15 maja 2024 roku w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci startowały w 4 kategoriach wiekowych: dziewczynki 3-4-letnie, chłopcy 3-4-letni, dziewczynki 5-6-letnie, chłopcy 5-6-letni. Dystans został dostosowany do wieku i możliwości dzieci. Przed zawodami wszystkie dzieci wzięły udział we wspólnej rozgrzewce. Przedszkolaki z zapałem dopingowały biegnących kolegów. Dzieci w skupieniu rozpoczynały bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. Jednak w naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia. Wszyscy mali maratończycy za swoje zmagania otrzymali medale. 

Na najszybszych biegaczy czekały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, firmę Decathlon i KP Błękitni Tarnów.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy sponsorom!!

Nasze przedszkolaki łącznie przebiegły dystans 13500 m i  otrzymały „Biegowy Certyfikat Sprintem do Maratonu” dla całego przedszkola. 

O nas

Przedszkole Publiczne nr 21 w Tarnowie rozpoczęło swoją działalność w 1977 roku.
Wspieramy wszechstronny rozwój dziecka, towarzyszymy mu w procesie poznawania i rozumienia otaczającej go rzeczywistości.

Aktualności

Kontakt

ul. Burtnicza 11 33-100 Tarnów

+48 14 656 03 67

Galeria wydarzeń