Światowy Dzień Ziemi

Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,

na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”

                                                                                                                  Florian Plit

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji nasze przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach z ekologią w tle.

Biedronki

Biedronki podczas zabaw segregowały śmieci do worków w odpowiednich kolorach. Wykonały ciekawe prace plastyczne i zasadziły roślinki. Na koniec napisały „List do Ziemi”.

Dzień Ziemi u Biedronek – wideo

Krasnale

Podczas zajęć dzieci miały okazję porozmawiać o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Wykonały ciekawe eksperymenty z wodą i powietrzem – niezbędnymi dla życia na Ziemi. Podczas zabaw segregowały plastikowe zakrętki i ułożyły  z nich własne obrazki. Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci. Na koniec wykonały piękną pracę plastyczną.

Dzień Ziemi u Krasnali – wideo

Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety. Przedszkolaki wiedzą o tym doskonale i zawsze chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach.