Święto Flagi

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość
Biel – serce czyste…
                                                  Piękne są nasze barwy ojczyste.                    Cz. Janczarski

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W przededniu święta, 30 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Flagi RP, podczas której gościliśmy Panią Anetę Abram – Dyrektorkę Wydziału Edukacji UM i Panią Bernadetę Dymon – Inspektorkę w Wydziale Edukacji. Rozpoczynając spotkanie cała społeczność przedszkolna, w postawie na baczność, odśpiewała wspólnie nasz hymn „Mazurek Dąbrowskiego”.  Dzieci z wszystkich grup, ubrane w barwach narodowych z biało-czerwonymi kotylionami, pięknie zaprezentowały patriotyczne wiersze, piosenki i tańce. Było bardzo uroczyście. Na zakończenie uroczystości zaproszono wszystkich zebranych do pamiątkowego zdjęcia.

Po uroczystości przedszkolaki z wszystkich grup wyruszyły na patriotyczny spacer po osiedlu z biało – czerwonymi chorągiewkami.

Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją patriotyzmu. Poprzez takie uroczyste świętowanie, już od dzieciństwa, kształtuje się w dzieciach uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju oraz promuje polskie symbole narodowe.

Święto Flagi – wideo