Tłusty czwartek w przedszkolu

Dzień jak co dzień – cóż za bzdura!

Dziś w przedszkolu pączków góra.

Małe pączki, duże pączki,

dziś po nie sięgają rączki.

I kalorii nikt nie liczy…

Cóż za święto, czy ktoś wie?

Tłusty czwartek ! Cieszmy się! 

Staropolska tradycja spełnia ważną i pożyteczną rolę, zwłaszcza w rozwoju dziecka. Trzeba ją pielęgnować, ponieważ jej zanik zuboża nasze dziedzictwo kulturowe. 

Koniec karnawału nieodzownie łączy się  z obchodami Tłustego czwartku , który świętowaliśmy w naszym przedszkolu 16 lutego 2023r. Najważniejszym akcentem w tym dniu były oczywiście pączki oraz faworki.

Podczas obchodów tego dnia dzieci poznały tradycje i obrzędy związane z tym zwyczajem. Obejrzały filmy edukacyjne,  uczestniczyły w różnych konkursach i zabawach z pączkami, faworkami i donutami w roli głównej. W ramach zajęć plastycznych wykonały apetyczne pączki z… gazet, które wyglądały jak prawdziwe. Dzieci dowiedziały się również z czego i jak wypieka się pączki oraz faworki. Gdy nadeszła pora podwieczorku przedszkolaki z wielkim apetytem zajadały smaczne pączki. Były pyszne, co widać było po uśmiechniętych buziach naszych łasuchów.

 

Biedronki

Krasnale

Tłusty czwartek Krasnali – wideo

 

Pszczółki

Tłusty czwartek Pszczółek- wideo

 

Smerfy

 

 

O nas

Przedszkole Publiczne nr 21 w Tarnowie rozpoczęło swoją działalność w 1977 roku.
Wspieramy wszechstronny rozwój dziecka, towarzyszymy mu w procesie poznawania i rozumienia otaczającej go rzeczywistości.

Aktualności

Kontakt

ul. Burtnicza 11 33-100 Tarnów

+48 14 656 03 67

Galeria wydarzeń