Zabawa andrzejkowa

Hokus-pokus, czary-mary,

niech się spełnią andrzejkowe czary.

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Jednak warto pamiętać, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić.

29 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ we wszystkich grupach świętowane były Andrzejki. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów andrzejkowych i  dzięki wróżbom „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką…Najwięcej radości sprawiło przedszkolakom lanie wosku. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wspólnie z nauczycielkami dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. 

Biedronki

Krasnale

Andrzejki u Krasnali – wideo

Pszczółki

Smerfy

O nas

Przedszkole Publiczne nr 21 w Tarnowie rozpoczęło swoją działalność w 1977 roku.
Wspieramy wszechstronny rozwój dziecka, towarzyszymy mu w procesie poznawania i rozumienia otaczającej go rzeczywistości.

Aktualności

  • Piknik Rodzinny

    7 czerwca 2024 r. podczas Pikniku Rodzinnego gościliśmy w...

Kontakt

ul. Burtnicza 11 33-100 Tarnów

+48 14 656 03 67

Galeria wydarzeń