Wycieczka do Gospodarstwa agro-edukacyjnego w Jastrzębi – 15.10.2019r.

projekt patriotyczny – zadanie nr 12 i zadanie własne – oddział IV

„Bądź dobrym jak chleb” – aby zrealizować to zadanie dzieci z oddziału IV, w Dniu Chleba, wybrały się  wraz
z wychowawczyniami na wycieczkę do gospodarstwa agro-edukacyjnego „U Dajany” w Jastrzębi. Właściciele gospodarstwa przywitali grupę z wielką serdecznością. Dzieci zwiedziły gospodarstwo i zapoznały się z ogólnymi zasadami jego funkcjonowania. Następnie miały okazję poznać wszystkie etapy wypieku chleba. Same wyrabiały ciasto z mąki razowej na zakwasie, formowały chleby, które następnie trafiły do pieca. Dzieci pod kierunkiem pani Kostrzyńskiej przygotowały ciasto, zwijały i piekły też kruche rogaliki z konfiturami oraz makiem.

Realizując zadanie własne dzieci oglądały sprzęty gospodarskie, mieliły ziarna w żarnach, mogły na żywo obcować ze zwierzętami wiejskimi – królikami, indykami, kozami i krowami. Wybrały się również na spacer po jesiennym lesie, w którym zobaczyły olbrzymie mrowiska, ślady zwierząt, a także zbierały grzyby – podgrzybki, maślaki, kanie i opieńki.

Kilkugodzinny pobyt w gospodarstwie upłynął na zabawie, nauce, spotkaniu ze zwierzętami i spożywaniu zdrowych potraw
z wyhodowanych w gospodarstwie produktów. Na pożegnanie każdy otrzymał własnoręcznie wykonany, cieplutki i pachnący chlebuś.

 

O nas

Przedszkole Publiczne nr 21 w Tarnowie rozpoczęło swoją działalność w 1977 roku.
Wspieramy wszechstronny rozwój dziecka, towarzyszymy mu w procesie poznawania i rozumienia otaczającej go rzeczywistości.

Aktualności

Kontakt

ul. Burtnicza 11 33-100 Tarnów

+48 14 656 03 67

Galeria wydarzeń